Барселона взе скалпа на Челси, Меси с две „мрежички“

Публикувано в: Англия, Избрано, Испания, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:43, 14 мар 2018, Автор: , Преглеждания:35

Барселона

Отборът на Барселона е последният четвъртфиналист в Шампионската лига, след като прегази Челси с 3-0 в реванша на „Ноу Камп“. Първият мач бе завършил при 1-1.

Срещата започна страхотно за домакините след гол още в третата минута. Маркос Алонсо не изчисти добре топката, след което Луис Суарес намери Лионел Меси с пета, а аржентинецът изненада Тибо Куртоа с удар от почти нулев ъгъл – 1-0.

В 20-ата минута каталунците почти решиха всичко след второ попадение. Барса организира чудесна контра след грешка на Фабрегас. Меси проби по лявото крило, след което подаде към непокрития Усман Дембеле, който реализира с мощен шут за 2-0.

В 37-ата минута Челси можеше да намали резултата при първия си добър шанс за гол, но Маркос Алонсо стреля в тялото на вратаря тер Щеген. В последните секунди на първата част Алонсо отправи страхотен шут от фаул, но топката се удари в страничната греда.

В 65-ата минута интригата изчезна тотално. Лионел Меси отново получи топката, навлезе в пеналта вдясно и с нов удар между краката на Куртоа доведе нещата до 3-0.