Левски на финал след драматична победа над ЦСКА

19:13, 16 мар 2018, Автор: , Преглеждания:48

Левски

Отборът на Левски се класира на финал в Националната волейболна лига при жените., след като се наложи с 2-0 победи в полуфиналния сблъсък срещу ЦСКА.

И във втория двубой „сините“ надделяха с 3-1 (25-14; 18-25; 26-24; 26-25) гейма, този път като гостенки в зала „Васил Симов“.

Първите две части на мача преминаха без особена интрига. В първата Левски спечели убедително, а във втората ЦСКА не срещна големи трудности.

Драмата настъпи в третия гейм, в края на който „червените“ имаха добра преднина, но допуснаха обрат и загуба с 24-26.

В четвъртата част момичетата на Любка Дебърлиева успяха да дръпнат с 5-6 точки след доста спорно съдийско отсъждане за блокаут в средата на гейма, което изнерви волейболистките на ЦСКА.

Въпреки това, домакините не се предадоха и след серия от блокади стигнаха дори до обрат за 24-23. В крайна сметка обаче Левски стигна до успеха след атака на Моника Кръстева.

В спора за титлата „сините“ очакват Марица или Берое.