Байерн писа „шестица“ на Дортмунд

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
20:29, 31 мар 2018, Автор: , Преглеждания:21

Левандовски

Отборът на Байерн Мюнхен затвърди голямата си доминация в Бундеслигата, след като смаза с 6-0 Борусия Дортмунд в „дербито“ на 28-ия кръг, играно на „Алианц Арена“.

Баварците откриха головата фиеста още в петата минута. Мюлер изведе Левандовски сам срещу вратаря и полякът реализира с изстрел по земя.

В 14-ата минута Алаба получи топката на левия фланг и центрира остро в наказателното поле, където Хамес засече от десетина метра за 2-0.

В средата на първото полувреме Хамес се отчете с асистенция, след като намери отлично непокрития в пеналта Мюлер, който вкара лесно за класическото 3-0.

Минута преди почивката Рибери проби по аутлинията вляво, преодоля вратаря и падна на земята, а Левандовски отбеляза от метър за 4-0.

В добавеното време за първата част Рибери направи страхотно двойно с Хамес, след което се разписа много технично за 5-0.

След почивката баварците пожалиха съперника си и едва в 87-ата минута Левандовски оформи своя хеттрик след подаване на Кимих.

След успеха Байерн вече има 69 точки и е на 17 пред втория Шалке. Баварците имат нужда от само една точка, за да узаконят поредната си титла в Германия. Дортмунд е трети с 48.