Ливърпул с обрат на „Селхърст Парк“

15:29, 31 мар 2018, Автор: , Преглеждания:20

Мане и Фирмино

Отборът на Ливърпул записа трудна победа с 2-1 при визитата си на Кристъл Палас на „Селхърст Парк“ в първия мач от 32-ия кръг на Висшата лига.

Срещата започна с отличен шанс за Вилфред Заха в седмата минута. Котдивоарецът получи пас от Бентеке, след което овладя топката с ръка, но това остана незабелязано от съдийската бригада. Последва шут на нападателя, но Кариус изби в корнер.

В 11-ата Пуул също бе близо до попадението. Върджил Ван Дайк засече с глава центриране от корнер, а Садио Мане отклони кълбото на метър пред голлинията, но встрани от целта.

В следващата атака Палас получиха дузпа след нарушение на вратаря Кариус срещу Заха. Лука Миливойевич бе безкомпромисен от бялата точка и даде аванс на своя тим – 1-0.

В средата на първото полувреме реферът можеше да даде наказателен удар и за Ливърпул за нарушение срещу Мане, но вместо това показа жълт картон за симулация на сенегалеца. В 30-ата минута Мане вкара с глава след корнер, но правилно бе маркирана засада.

Минутка преди почивката Мане стреля много опасно с глава след изпълнение на ъглов удар, но Уейн Хенеси показа висока класа и отрази топката.

В 49-ата минута гостите успяха да изравнят след продължителна атака. Милнър получи подаване от Фирмино вляво, след което центрира остро към малкия пеналт, а там Мане засече за 1-1.

„Орлите“ можеха бързо да върнат аванса си, но Бентеке направи два поредни пропуска в рамките на минута – между 57-ата и 58-ата. И в двата случая белгиецът стреля доста неточно от чудесни позиции.

В 61-ата минута реферът не показа втори жълт картон на Мане, който хвана топката пред наказателното си поле. Ван Аанхолт изпълни фаула по чудесен начин, но този път Кариус изби.

В 84-ата минута Алекзандър-Арнолд центрира страхотно от лявото крило, а топката стигна до Робъртсън, който подаде успоредно. Кълбото стигна до Мо Сала и египетската звезда реализира елегантно за 2-1.

Ливърпул вече е с актив от 66 точки и се изкачи на второ място, но има и две срещи повече от третия Манчестър Юнайтед. Палас е на 16-а позиция с 30 пункта.