Лудогорец прегази Верея, Кешеру и Швиерчок с по 2 гола

Публикувано в: Верея, Избрано, Лудогорец, Футбол България
18:34, 31 мар 2018, Автор: , Преглеждания:85

Лудогорец

Отборът на Лудогорец записа нова победа в елита, след като надигра у дома с 5-0 тиима на Верея в двубой от първия кръг на първата шестица.

Резултатът се задържа без промяна до 40-ата минута, в която шампионите поведоха с  гол от дузпа на Клаудио Кешеру. Наказателният удар бе даден за нарушение на Веселин Минев срещу румънския нападател.

Само 60 секунди след това Джоди Лукоки удвои преднината на „орлите“. Разградчани организираха многоходова атака. Лукас Саша се озова на стрелкова позиция след пас на Мисиджан, но ударът му срещна гредата. Топката попадна в Лукоки, който я прати във вратата за 2:0.

В 72-ата минута Клаудиу Кешеру се разписа от пряк свободен удар. Топката първо срещна напречната греда, след което тупна зад голлинията на Цинцарски.

В 84-ата резервата Якуб Швиерчок се разписа след асистенция на Мисиджан. В последната минута полякът вкара второто си попадение в мача след удар с глава и асистенция на Лукоки, който центрира от корнер.

След успеха Лудогорец има 69 точки и дръпна с 6 пред ЦСКА. Верея е шести с 35.