Рома с грешна стъпка на „Ренато Дал’Ара“

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
14:39, 31 мар 2018, Автор: , Преглеждания:19

Един Джеко

Отборите на Болоня и Рома завършиха наравно 1-1 в първия двубой от 30-ия кръг на Серия А, игран на „Ренато Дал’Ара“.

Гостите започнаха силно мача и в първите 10 минути пропуснаха две отлични положения. Удар на Шик бе избит от вратаря Сантуро, а след това стражът спаси и изстрел с глава на Де Роси.

В 18-ата минута домакините откриха резултата при първата си сериозна атака. Ерик Пулгар се оказа в прегръдките на своите съотборници, след като се разписа с удар по земя от дъгата на пеналта, намирайки долния десен ъгъл на Алисон.

В 29-ата минута „вълците“ пропуснаха златен шанс за изравняване. След изпълнение на корнер топката бе продължена към задната греда, където Строотман не успя да вкара от метър, нацелвайки страничния стълб.

Рома успя да изравни в 76-ата минута след гол на резервата Един Джеко. Босненецът вкара с глава от един метър, завършвайки успешно пробива на Диего Пероти, който центрира от аутлинията отляво.

След това реми „джалоросите“ остават трети с 60 точки, а Болоня е 11-и с 35.