Сасуоло спря Наполи и поднесе титлата на Юве

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
20:03, 31 мар 2018, Автор: , Преглеждания:19

Инсине

Отборът на Наполи направи сериозна издънка в битката си за титлата в Серия А, след като завърши наравно 1-1 при визитата си на Сасуоло в двубой от 30-ия кръг.

Още в седмата минута на мача Лоренцо Инсине пропиля златен шанс за гол за гостите. Дребничкият нападател бе изведен в наказателното поле на “неровердите” от Жоржиньо и стреля от въздуха, но Андреа Консили изби с крак.

В 22-ата минута тимът на домакините изненада футболистите на Маурицио Сари. Федерико Пелузо отправи чудесен удар с глава, топката се отби от напречната греда и попадна право на крака на Матео Политано, който с техничен изстрел я насочи в мрежата зад Хосе Рейна.

Пет минути преди почивката Инсине имаше идеална възможност да изравни, но останал сам срещу Консили отново не успя да преодолее стража на Сасуоло.

Десет минути преди края на мача Наполи успя да стигне до равенството, след като защитникът Рожерио си отбеляза автогол след центриране от левия фланг на Кайехон.

След това реми тимът от Неапол остава втори в класирането със 74 точки, на една от лидера Ювентус. Сасуоло е 16-и с 28.