Сити спечели лесно на „Гудисън Парк“

20:33, 31 мар 2018, Автор: , Преглеждания:20

Манчестър Сити

Отборът на Манчестър Сити е само на победа от титлата във Висшата лига, след като надигра с 3-1 тима на Евертън като гост на „Гудисън Парк“ в двубой от 32-ия кръг.

Момчетата на Пеп Гуардиола поведоха след само 4 минути игра. Давид Силва получи топката вляво и видя по страхотен начин Лирой Сане, а германецът отбеляза с чудесен шут за 1-0.

В 12-ата минута нова отлична атака на Сити завърши с подаване на Кевин де Бройне към Габриел Жезуз, който с удар с глава удвои аванса на тима си.

В 37-ата Давид Силва записа втора асистенция срещу името си, след като този път намери прекрасно Рахийм Стърлинг, който засече от десетина метра за 3-0.

В 63-ата минута Яник Боласи намали пасива на „карамелите“ след хубав гол, дошъл след изстрел по земя от дъгата на наказателното поле.

След успеха „гражданите“ имат цели 81 точки и са на цели 16 пред втория Манчестър Юнайтед. Евертън е девети с 40.