ЦСКА се справи лесно с Ботев

Публикувано в: Ботев Пловдив, Избрано, Футбол България, ЦСКА
21:01, 31 мар 2018, Автор: , Преглеждания:57

ЦСКА

Отборът на ЦСКА спечели дербито на първия кръг в плейофите на Първа лига, след като надигра с 4-1 тима на Ботев Пловдив на „Българска армия“.

Домакините поведоха щастливо в 39-ата минута, след като Пламен Димов си отбеляза автогол след удар с глава при центриране от фаул.

Секунди преди почивката Тиаго центрира остро от свободен удар от аутлинията вляво, а Раул Лое засече страхотно с глава за 2-0.

В 53-ата минута „червените“ вкараха много щастливо попадение. Серкан Юсеин изчисти топката в тялото на Тиаго, след което кълбото влезе в мрежата на изненадания Чворович – 3-0.

В 78-ата минута Черняускас спаси страхотен шут на Ндонгала, след което топката стигна до Диого, но бразилецът шутира много неточно в аут.

В 84-ата Дюлгеров подари топката на Стивън Петков, който вкара технично, намалявайки пасива на „канарчетата“. В последните секунди на мача Хеан Бланко оформи крайното 4-1.

След успеха ЦСКА има 66 точки и остава на три от лидера Лудогорец. Ботев е пети с 42.