Юве подчини Милан с две късни попадения

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
22:44, 31 мар 2018, Автор: , Преглеждания:27

Хуан Куадрадо

Отборът на Ювентус направи важна крачка към нова титла в Серия А, след като победи с 3-1 големия си съперник Милан в супердербито на 30-ия кръг.

„Старата госпожа“ започна мощно мача и в седмата минута снаряд на Гонсало Игуаин бе спасен с мъка от Джиджи Донарума. Само секунди по-късно италианският страж беше безпомощен. Този път Пауло Дибала отправи страховит шут, който намери мрежата зад Донарума – 1-0.

В 16-ата минута Андре Силва пропусна да изравни. Добра атака на Милан завърши с центриране на Хакан Чалханоглу към португалския нападател, който стреля с глава, но неточно.

В 28-ата „росонерите“ успяха да отбележат гол чрез бившия играч на Юве Леонардо Бонучи, който постоянно бе освиркван от феновете на „бианконерите“. Защитникът вкара с глава след центриране от корнер.

В 55-ата минута гостите бяха много близо до пълен обрат, но късметът им обърна гръб. Чалханоглу отправи топовен шут от 25 метра, а топката нацели напречната греда на безпомощния Буфон. Последва добавка на Сусо, която бе отразена от италианския ветеран.

В 80-ата минута Юве върна преднината си. Сами Кедира центрира по най-добрия начин от лявото крило и резервата Хуан Куадрадо отбеляза чудесно попадение с мощен удар с глава от десетина метра.

В 87-ата „старата госпожа“ реши всичко с трето попадение. Сами Кедира се разписа с чудесен изстрел по земя от 12 метра, пращайки топката в долния десен ъгъл на Донарума.

След успеха Юве вече е с актив от 78 точки и дръпна с 4 пред втория Наполи. Милан е шести с 50.