Берое нашамари Левски насред „Герена“

Публикувано в: Берое, Избрано, Левски, Футбол България
18:39, 1 апр 2018, Автор: , Преглеждания:85

Берое би Левски

Отборът на Берое нанесе първа домакинска загуба на Левски, след като надигра „сините“ с 2-1 на „Георги Аспарухов“ в дербито на първия плейофен кръг.

Срещата започна шокиращо за домакините след гол на Педро Еуженио още в третата минута. Португалецът получи пас вляво и от доста неудобен ъгъл успя да прехвърли неориентирания Божидар Митрев – 1-0.

В 11-ата Педро пробва подобно изпълнение, но този път от свободен удар, но този път кълбото нацели напречната греда на „сините“.

В 42-ата минута Костов се откъсна, а след леко съприкосновение с Матеус Леони падна в наказателното поле. Реферът посочи бялата точка, въпреки протестите на Иван Иванов и Камен Хаджиев. Роман Прохазка стреля силно, но Перниш спаси.

В 49-ата минута Хаджиев шокира феновете на столичани, след като вкара втори гол във вратата на Митрев. Националът беше точен с глава, засичайки центриране от фаул на Еуженио.

В 62-ата испанецът Жорди Гомес можеше да намали след силен шут, но топката премина покрай вратата на Перниш.

В 75-ата минута Станислав Иванов намери Буш след пробив отляво в наказателното поле, за да може румънецът да засече топката и да намали пасива на „сините“ – 1-2.

След тази победа Берое се доближи на две точки от Левски в класирането. Заралии са четвърти с 48, а „сините“ са трети с 50.