Тотнъм уби надеждите на Челси за топ 4

18:59, 1 апр 2018, Автор: , Преглеждания:25

Ериксен

Отборът на Тотнъм спечели голямото дерби на 32-ия кръг на Висшата лига, след като надигра с 3-1 като гост все още актуалния шампион Челси.

Резултатът на „Стамфорд Бридж“ бе открит от домакините в 30-ата минута. Виктор Моузес центрира от десния фланг, вратарят Юго Йорис увисна и Алваро Мората реализира с глава за 1-0.

В края на първото полувреме Кристиан Ериксен изравни след страхотен гол. Датсият магьосник стреля чудесно от 25 метра и не остави шанс на Кабайеро – 1-1.

В 62-ата минута Ерик Дайър даде гениално далечно подаване към Деле Али, който се измъкна от защитата на Челси, овладя и преодоля вратаря на домакините за 2-1.

Само четири по-късно Ериксен изведе Хьон-Мин Сон вдясно, а кореецът на два пъти не успя да отбележи, срещайки съпротивата на Кабайеро. Топката обаче стигна до Али, който от 6-7 метра вкара за 3-1.

След успеха Тотнъм има 64 точки и бетонира четвъртото си място, докато Челси е пети с 56.