Десет от Ботев удариха Левски в Коматево

Публикувано в: Ботев Пловдив, Избрано, Левски, Футбол България
15:27, 6 апр 2018, Автор: , Преглеждания:34

Ботев

Отборът на Ботев Пловдив нанесе трета поредна загуба на Левски, след като записа успех с 1-0 над „сините“ в първото дерби от 28-ия кръг на Първа лига, играно на стадиона в Коматево.

Домакините можеха да поведат още в седмата минута, след като Жоао Пауло получи диагонален пас вдясно. Бразилецът овладя на гърди, след което прати мощен снаряд от труден ъгъл, а топката нацели страничната греда.

В 14-ата минута реферът Петър Костадинов пожали Серкан Юсеин за много грубо влизане в краката на Васил Панайотов, показвайки му само жълт картон.

В 28-ата минута и Левски нямаха късмет. Милош Цветкович центрира прекрасно към Обертан, а французинът шутира от 12 метра, но кълбото попадна в напречната греда.

Четири минути преди почивката Димитър Пиргов реши да направи жест към бившия си клуб, след като подари топката на Габриел Обертан, след коего го фаулира и получи директен червен картон.

В края на първата част Тодор Неделев бе близо до изненадващо попадение след остро центриране от левия фланг, което се получи като удар, но топката се отби в страничния стълб на Митрев.

В средата на второто полувреме Жоао Пауло направи хубав рейд, който завърши със силен изстрел на бразилеца, но Митрев внимаваше и изби в корнер.

В 75-ата минута резервата Серджиу Буш направи фрапантен пропуск, след като от пет метра не улучи рамките на вратата след брилянтно центриране на Паулиньо от дясното крило.

В 80-ата, стотина секунди след влизането си в игра, Стивън Петков попари „сините“. „Златната“ резерва на Николай Киров се разписа с глава след добро центриране на Неделев и много слаба игра на Яблонски.

След успеха Ботев вече има 45 точки, но остава пети. Левски е трети с 50.