Лудогорец с шампионски обрат срещу ЦСКА, Кешеру и Швиерчок герои

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Футбол България, ЦСКА
18:03, 6 апр 2018, Автор: , Преглеждания:218

Лудогорец

Отборът на Лудогорец направи решителна и важна крачка към седма поредна титла в Първа лига, след като победи големия си съперник ЦСКА с 3-2 на „Лудогорец Арена“ в супердербито на 28-ия кръг.

Домакините бяха много близо до откриване на резултата още в 11-ата минута след рейд на Върджил Мисиджан. Холандецът проби отлично към наказателното поле и стреля от 15-16 метра, но топката попадна в страничната греда.

Гостите отговориха с далечен шут на Рубен Пинто, но кълбото не попадна в целта. В 18-ата ЦСКА организира добра контраатака, при която Енрике бе изведен вляво. Бразилецът отправи удар по земята, но Ренан спаси.

В 30-ата минута Манолев сбърка при далечен пас към Мисиджан. Вура се озова в чиста позиция, ударът му преодоля вратаря, но рикошира в Чорбаджийски и топката излезе в корнер.

В последните секунди на първото полувреме Кирил Десподов вкара фамозен гол. Българският национал стреля страхотно от свободен удар и прати топката в горния десен ъгъл на Ренан – 1-0 за ЦСКА.

Шест минути след почивката Лудогорец успя да изравни след добра контра, при която топката бе подадена към резервата Якуб Швиерчок и полякът много технично реализира за 1-1.

В 55-ата късметът изневери отново на шампионите. Клаудио Кешеру стреля великолепно от фаул от десния фланг, а топката се удари в страничния стълб на безпомощния Черняускас.

След още 120 секунди ЦСКА остана с човек по-малко, след като Джеферсон получи втори жълт картон за блъскане срещу Дяков.

В 62-ата минута „червените“ можеха да останат и с 9 души, след като Каранга фаулира Натанаел, но Станислав Тодоров спести втори картон за голаджията на гостите. За последвалите спорове реферът изгони треньора на домакините Димитър Димитров.

В 71-ата минута ЦСКА върна аванса си. Едвин Джеси проби до аутлинията вдясно, след което върна назад към Рубен Пинто, а португалецът с чудесен шут не остави шанс на Ренан – 2-1.

В 83-ата току-що появилият се на терена Кампаняро стреля от дъгата на пеналта, но Черняускас изби в корнер. 120 секунди след това „орлите“ все пак изравниха, след като Кешеру бе точен от 10 метра с лек удар по земя в долния ляв ъгъл – 2-2.

В 89-ата минута Лудогорец направи пълен обрат. Мисиджан центрира по най-добрия начин от лявото крило към Швиерчок, а полякът заби топката с глава за 3-2.

След успеха разградчани вече иамт преднина от 6 точки пред ЦСКА – 72 срещу 66 на „червените“.