Обертан и Буш отчаяха ЦСКА, Левски гледа към финала

Публикувано в: Избрано, Левски, Футбол България, ЦСКА
18:57, 11 апр 2018, Автор: , Преглеждания:65

Буш

Отборът на Левски направи голяма крачка към финала в турнира за Купата на България, след като надигра ЦСКА с 2-0 като гост в първия полуфинал между двата тима. Реваншът е след две седмици отново на стадион „Васил Левски“.

Мачът започна мечтано за „сините“, които откриха резултата още в седмата минута. Габриел Обертан бе изведен на десния фланг, справи се с Дюлгеров и центрира към Серджиу Буш. Румънският нападател се отскубна от Чорбаджийки и реализира от няколко метра за 1-0.

До почивката Левски имаше предимство в играта и разчиташе на контраатаки, докато ЦСКА беше доста безидеен в нападение. Повече положения през първата част обаче нямаше.

Секунди след старта на второто полувреме „сините“ удвоиха аванса си. Обертан получи топйата отново на дясното крило и центрира страхотно към Буш, който стреля точно с глава за 2-0.

В 70-ата минута ЦСКА бе много близо до намаляване на пасива си, след като Рафаел Енрике бе намерен непокрит в наказателното поле, но бразилецът шутира неточно.

120 секунди по-късно Обертан и Буш направиха трети дубъл на комбинацията си от предните два гола. Французинът пусна пас по земя към румънеца, който стреля технично, Черняускас докосна кълбото и то се удари в напречната греда.

В 75-ата минута Чорбаджийски можеше да вкара куриозен гол с балонно изпълнение, но Митрев внимаваше и изби в корнер.