Лудогорец спечели на „Герена“, Кешеру вкара от ъглов удар

Публикувано в: Избрано, Левски, Лудогорец, Футбол България
20:56, 14 апр 2018, Автор: , Преглеждания:136

Кешеру

Отборът на Лудогорец направи важна крачка към нова титла в България, след като спечели с 1-0 срещу Левски на „Георги Аспарухов“ в дербито на 29-ия кръг на Първа лига.

Шампионите започнаха много силно мача и още в шестата минута Божидар Митрев направи двойно спасяване. Стражът на „сините“ първо изби страхотен удар с глава на Марселиньо, а след това успя да отрази и изстрел на Кешеру, който направи добавка също с глава.

Последваха неточни удари на Саша и Мисиджан, а в средата на първото полувреме Митрев спаси шут на Натанаел. В крайна сметка голове преди почивката нямаше.

Малко след началото на втората част Лудогорец получи дузпа след игра с ръка на Вутов. Кешеру застана зад топката, но ударът му отразен от вездесъщия Митрев.

В 71-ата минута Марселиньо прати снаряд към вратата на Левски, но кълбото мина на сантиметри от дясната греда.

В 82-ата минута Кешеру вкара един от головете на сезона, след като се разписа директно от корнер, изненадвайки перфектния до този момент Митрев.

След успеха Лудогорец има 75 точки и отново дръпна с 6 пред втория ЦСКА. Левски е четвърти с 50.