Левски поднесе втора калъфка на ЦСКА след страхотна втора част

Публикувано в: Избрано, Левски, Футбол България, ЦСКА
18:56, 18 апр 2018, Автор: , Преглеждания:149

Левски

Отборите на ЦСКА и Левски завършиха наравно 2-2 в поредното издание на Вечното дерби през този сезон. Срщеата бе от 30-ия кръг на Първа лига.

Още в четвъртата минута „червените“ получиха дузпа, след като вратарят Божидар Митрев повали на земята Фернандо Каранга. Именно бразилският голаджия застана зад топката и с прецизен шут даде аванс на своя тим – 1-0.

В деветата минута разликата в полза на „армейците“ бе удвоена. Рафаел Енрике бе изведен вляво, навлезе в наказателното поле и със страхотен изстрел по земя доведе нещата до 2-0.

В 34-ата минута Митрев изби топката след изпълнение на корнер, но тя се озова на волето на Тиаго. Португалецът прати снаряд към вратата, но вратарят на „сините“ реагира и спаси.

Пет след това Каранга бе изведен очи в очи срещу Митрев, но стреля покрай дясната странична греда на стража на Левски.

Второто полувреме започна по най-добрия начин за тима на Делио Роси. Иван Горанов вкара първия си гол за сезона, след като засече с глава центриране на Цветкович.

В 61-ата минута Левски стигна до изравняване. Серджиу Буш получи дълго подаване, овладя топката след грешка на Чорбаджийски, след което финтира Бодуров и пусна пас към Паулиньо. Крилото на „сините“ реализира с лекота от няколко метра – 2-2.

В 81-ата минута ЦСКА отбеляза трето попадение чрез Каранга, но страничният рефер правилно маркира засада на бразилеца.

Малко след това Джеферсон изрита грубо Буш, след което румънецът блъсна бразилеца. Реферът Стефан Апостолов показа червени картони и на двамата.

След това реми ЦСКА има 70 точки и е на пет от лидера Лудогорец. Левски е четвърти с 51.