Лудогорец докосва седмата след голям бой над Берое

Публикувано в: Берое, Избрано, Лудогорец, Футбол България
21:26, 18 апр 2018, Автор: , Преглеждания:140

Кешеру

Отборът на Лудогорец направи важна крачка към седмата си поредна титла в България, след като смаза със 7-0 тима на Берое в среща от 30-ия кръг на Първа лига.

Само след две минути игра разградчани откриха резултата. Вандерсон проби сам и с диагонален удар по земя намери мрежата зад Душан Перниш – 1-0.

В осмата минута домакините бяха много близо до втори гол след чудесна атака. Мисиджан намери непокрития Марселиньо, а бразилецът преодоля Перниш, но Бандаловски изби с глава пред голлинията.

В 15-ата минута Лудогорец получи дузпа след нарушение на Цонев срещу Марселиньо. Кешеру стреля в долния ляв ъгъл на Перниш и отбеляза 21-ото си попадение за сезона – 2-0.

В 31-ата минута разликата стана класическа. Кешеру отново записа името си сред голмайсторите, след като успя да преодолее Перниш за втори път след удар с глава.

В 61-ата минута „орлите“ увеличиха преднината си. Кешеру на два пъти имаше шанс да оформи своя хеттрик, но резервата Аргилашки спаси. След това Мисиджан направи нова добавка и доведе нещата до 4-0.

В 71-ата минута Лукоки, който се появи в игра преди секунди, също се разписа, засичайки отблизо центриране от левия фланг – 5-0.

В 76-ата Кешеру все пак успя да запише трети гол в мача, след като се озова сам срещу Аргилашки и вкара за 6-0.

В 88-ата минута Густаво Кампаняро оформи крайното 7-0 след чудесен изстрел в долния десен ъгъл на Аргилашки.

След успеха Лудогорец вече има преднина от осем точки на върха на класирането и изглежда сигурен шампион. По този начин „орлите“ направиха и хубав подарък за рождения ден на своя шеф – Кирил Домусчиев.

Берое е трети в подреждането с аванс от три пункта пред четвъртия Левски.