Лудогорец спечели головото шоу в Коматево

Публикувано в: Ботев Пловдив, Избрано, Лудогорец, Футбол България
18:29, 21 апр 2018, Автор: , Преглеждания:156

Лудогорец

Отборът на Лудогорец записа нова победа в Първа лига, след като се наложи с 4-2 над Ботев Пловдив в Коматево в среща от 31-ия кръг.

Домакините започнаха силно мача и още в четвъртата минута Диого Кампос реализира от няколко метра, след като изпревари Хорхе Броун. Голът дойде след груба грешка на Георги Терзиев, който се намеси неадекватно след центриране на Неделев от фаул.

В средата на първото полувреме резултатът бе изравнен, след като „канарчетата“ сбъркаха при изнасянето на топката. Кълбото попадна в Якуб Швиерчок, който изведе Вандерсон вдясно и бразилецът реализира елегантно – 1-1.

В 28-ата минута Лудогорец направи пълен обрат. Мисиджан центрира от левия фланг и Кешеру отбеляза много хубаво попадение след прецизен удар с глава.

В 32-ата минута Швиерчок демонстрира непримиримост и близо до аутлинията последователно отне на Терзиев и Филипов. Изстрелът му обаче бе от прекалено малък ъгъл и Кайзер спаси.

Пет минути преди почивката Ботев изравни. Афонсо направи страхотен рейд по дясното крило, справи се с Натанаел и Терзиев, който отново сбърка. Последва пас към Кампос, който отклони с пета за Милко Георгиев и младокът вкара за 2-2.

В 63-ата минута Шверчок реализира трето гол за гостите, но той бе правилно отменен заради засада.

В 72-ата шампионите отново върнаха преднината си. Мисиджан центрира от корнер и Игор Пластун с точен изстрел с глава реализира за 3-2.

Малко след това Лудогорец довърши съперника си, след като резервата Джоди Лукоки намери Швиерчок на дузпата и полякът засече за 4-2.

Две минути преди края Светослав Дяков получи втори жълт картон и гостите довършиха мача с човек по-малко.

След успеха „зелените“ вече имат 81 точки и са на 11 пред втория ЦСКА. Ботев е пети с 46.