Испанец спря Гришо в Барселона

Публикувано в: ATP, БГ Тенис, Избрано, Тенис
16:12, 27 апр 2018, Автор: , Преглеждания:61

Григор Димитров

Григор Димитров отпадна в четвъртфиналната фаза на турнира в Барселона, след като загуби с 3-6; 6-7(4) срещу представителя на домакините Пабло Кареньо Буста.

Срещата започна с размяна на пробиви, а в петия гейм испанецът за втори път взе сервиса на Гришо, след което последва нов ребрейк и равенство 3-3. До края на сета Кареньо Буста спечели трите гейма и надделя с 6-3.

Втората част започна с маратонски трети гейм, в който Димитров пропиля два шанса за пробив и в крайна сметка испанецът измъкна подаването си – 2-1. След това двамата доминираха при сервисите си и това доведе до тайбрек.

В него испанецът дръпна с 2-0, а след това и с 5-2 и до края не изпусна преднината си, за да надделее със 7-4 точки.

Загубата днес попречи на Димитров да се завърне като номер 4 в света.