Лудогорец с класика над 9 от Верея

Публикувано в: Верея, Избрано, Лудогорец, Футбол България
20:55, 27 апр 2018, Автор: , Преглеждания:142

Лудогорец

Отборът на Лудогорец постигна 13-а поредна победа в Първа лига, след като се наложи с 3-0 при визитата си на Верея в мач от 32-ия кръг.

През първото полувреме шампионите имаха тотална доминация, но така и не успяха да стигнат до гол. Клаудио Кешеру, Густаво Кампаняро и Марселиньо на два пъти пропуснаха да се разпишат, а с отлични изяви на вратата на домакините бе Богомил Цинцарски.

В 53-ата минута реферът Ивайло Стоянов показа скандален втори жълт картон на Здравко Илиев, срещу когото бе извършено нарушение от Горалски. За учудване на всички арбитърът даде фаул за Лудогорец и изгони защитника на Верея.

Последва пропуск на Швиерчок и удар в гредата на Марселиньо, за да дойде 67-ата минута, в която Куба даде аванс на гостите. Швиерчок се разписа от няколко метра, след като получи топката от Сюлеймани – 1-0.

В 77-ата минута разградчани решиха всичко с втори гол. Кешеру се възползва от отличен пас на Лукас Саша и от десетина метра реализира безпроблемно за 2-0.

В 83-ата домакините останаха с 9 души, след като Георги Андонов получи директен червен картон за фаул срещу Кампаняро.

В добавеното време Вандерсон доведе нещата до 3-0 след чудесен диагонален изстрел.

Лудогорец вече има актив от 84 точки и дръпна с 13 пред втория ЦСКА. Верея е шести с 36.