Иран прекърши Мароко с автогол в последната секунда

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2018, Футбол Свят
19:07, 15 юни 2018, Автор: , Преглеждания:44

Мароко и Иран

Отборът на Иран записа минимална победа с 1-0 над Мароко в първия мач от група Б на Мондиал 2018, игран на стадион „Санкт Петерсбург“ в едноименния град.

„Атласките лъвове“ започнаха много силно мача и стигнаха до няколко нелоши шанса за гол. В 19-ата минута Мехди Бенатия бе близо до откриване на резултата при едно меле в наказателното поле на азиатците, но в крайна сметка топката бе избита от вратаря Бейранванд.

Постепенно Иран успя да изравни играта и стигна до най-чистото положение в мача в 42-ата минута. Ебрахими отне топката от Беланда и даде началото на контра, при която Амири изведе Азмун сам срещу вратаря. Нападателят на Рубин се откъсна по прекрасен начин, но не успя да преодолее Ел Каджуи, който след това изби и добавката на Джаханбакш.

След почивката темпото спадна доста и качествен футбол нямаше. Едва в 80-ата минута Зийеш се отчете с чудесен изстрел, но Бейранванд спаси.

В последните секунди на добавеното време Иран стигна до трите точки, след като нападателят на Мароко Бухадуз си отбеляза куриозен автогол с глава след центриране от фаул от левия фланг.

Във втория кръг Мароко ще срещне Португалия, а Иран ще играе с Испания. Срещите са на 20 юни.

Мароко (3-4-3): Ел Каджуи – Хакими, Бенатия, Сес – Зийеш, Ел Ахмади, Бусуфа, Харит (82 Да Коста) – Н.Амрабат (76 С.Амрабат), Ел Кааби (77 Бухадуз), Белханда

Иран (3-4-3): Бейранванд – Резаеян, Чешми, Пуралинганджи – Хаджисефи, Ебрахими (80 Монтазери), Шоджаей (68 Тареми), Ансарифард – Амири, Азмун, Джаханбакш (84 Годоос)

Стадион: „Санкт Петерсбург“, Санкт Петерсбург

Съдия: Джунейт Чакър (Турция)
Помощници: Бахатин Дуран (Турция) и Тарък Онгюн (Турция)

Жълти картони:  Ел Ахмади (Мароко); Шоджаей, Джаханбакш, Ансарифард (Иран)

Голмайстор: 0-1 Бухадуз 90 автогол