Португалия и Испания с галактическо шоу, Роналдо с фамозен хеттрик

Публикувано в: Избрано, Испания, Мондиал 2018, Футбол Свят
22:05, 15 юни 2018, Автор: , Преглеждания:44

Роналдо

Отборите на Испания и Португалия завършиха наравно 3-3 супердербито на група Б на Световното първенство в Русия, играно на стадион „Фищ“ в Сочи.

Срещата започна по най-добрия начин за еврошампионите след гол от дузпа на Кристиано Роналдо. Наказателният удар бе даден за нарушение на Начо срещу Роналдо. Интересното е, че двамата са съотборници в Реал Мадрид.

След попадението играчите на Фернандо Сантуш се прибраха леко назад, разчитайки на светкавични контри. При две ситуации Португалия имаше шанс да удвои аванса си, но Гонсало Гедеш не отигра добре ситуациите.

В 24-ата минута Диего Коста успя да изравни. Нападателят на Атлетико се справи с трима бранители и с чудесен изстрел от границата на пеналта доведе нещата до 1-1.

Малко след това Иско нанесе страховит бомбен изстрел, а топката се удари в горната греда и тупна на голлинията, но не премина границите и.

В 35-ата минута „ла фурия“ организира нова добра атака, при която топката бе подадена за Иниеста, а халфът на Барса стреля по земя, но покрай страничната греда.

Минута преди почивката Роналдо върна аванса на тима си. Кристиано получи топката на дъгата на пеналта и отправи силен шут, а Де Хея се намеси много слабо и изпусна кълбото – 2-1.

В 55-ата минута Испания отново изравни. След свободен удар топката бе центрирана към Серхио Бускетс, който свали успоредно с глава почти от аутлинията към Диего Коста и нападателят засече от 2 метра – 2-2.

Само 180 секунди по-късно тимът на Фернандо Йеро стигна до пълен обрат. Защитникът Начо реализира много красиво попадение след страхотен шут от дъгата на наказателното поле. Топката се удари в страничната греда и влезе в мрежата на Руй Патрисио.

В 88-ата минута CR7 за пореден път демонстрира голямата си класа, след като отбеляза фамозен гол с удар от фаул, препарирайки Давид де Хея – 3-3.

Във втория кръг Португалия ще срещне Мароко, а Испания ще спори с Иран. Срещите са на 20 юни.

Португалия (4-2-3-1): Руй Патрисио – Седрик, Пепе, Фонте, Рафаел – Уилям, Моутиньо – Бернардо (69 Куарешма), Фернандеш (68 Жоао Марио), Гедеш – Роналдо

Испания (4-2-3-1): Де Хея – Начо, Рамос, Пике, Алба – Коке, Бускетс – Силва (86 Васкес), Иско, Иниеста (70 Тиаго)- Коста (77 Аспас)

Стадион: „Фищ“, Сочи

Съдия: Джанлука Роки (Италия)
Помощници: Еленито Ди Либераторе (Италия) и Мауро Тонолини (Италия)

Жълти картони:  Фернандеш (Португалия); Бускетс (Испания)

Голмайстори: 1-0 Роналдо 4 дузпа; 1-1 Коста 24; 2-1 Роналдо 44; 2-2 Коста 55; 2-3 Начо 58; 3-3 Роналдо 88