Франция с измъчен успех на старта

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2018, Франция, Футбол Свят
14:01, 16 юни 2018, Автор: , Преглеждания:35

Гризман

Отборът на Франция тръгна с победа на Мондиал 2018, след като се наложи трудно с 2-1 над Австралия в двубой от група C, игран на „Казан Арена“.

„Петлите“ започнаха силно мача и в първите минути имаха две-три положения след удари на Мбапе и Гризман, както и шут на Погба от фаул, но стражът Райън се намеси решително при всички ситуации. След това играчите на Берт Ван Марвайк успяха да се съвземат и до края на първата част не позволиха повече опасности пред своята врата.

В 55-ата минута реферът Андрес Куня даде дузпа за Франция, използвайки помощта на VAR. Гризман бе повален от Рисдън и сам изпълни наказателния удар, за да даде аванс на своя тим – 1-0.

В 61-ата Юмити изключително глупаво игра с ръка в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Йединак бе безпощаден и възстанови равенството – 1-1.

В 81-ата минута „петлите“ върнаха преднината си след много куриозен автогол. Пол Погба получи пас на границата на пеналта и опита удар, след което се получи рикошет в крака на Бехич и топката влетя в горния ляв ъгъл на Райън.

В следващия си мач Франция ще срещне Перу, а Австралия ще спори с Дания. Мачовете са на 21 юни.

Франция (4-3-3): Лорис – Ернандес, Варан, Юмтити, Павар – Канте, Погба, Толисо (78 Матюиди) – Дембеле (70 Фекир), Мбапе, Гризман (70 Жиру)

Австралия (4-2-3-1): Райън – Рисдън, Милиган, Сейнсбъри, Бехич – Йединак, Моой – Леки, Рогич (71 Ървайн), Крузе (84 Арзани) – Набут (64 Юрич)

Стадион: „Казан Арена“, Казан

Съдия: Андрес Куня (Уругвай)
Помощници: Николас Таран (Уругвай) и Маурисио Еспиноза (Уругвай)

Жълти картони: Толисо (Франция); Леки, Рисдън, Бехич (Австралия)

Голмайстори: 1-0 Гризман 58 дузпа; 1-1 Йединак 62 дузпа; 2-1 Погба 81