Перфектен старт за Сърбия, Коларов с фамозен гол

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2018, Футбол Свят
16:03, 17 юни 2018, Автор: , Преглеждания:37

Сърбия

Отборът на Сърбия започна с победа участието си на Мондиал 2018, след като надделя с 1-0 над Коста Рика в мач от група Е, игран на „Самара Арена“.

Срещата започна много динамично и с няколко нелоши ситуации пред двете врати. В 12-ата минута „лос тикос“ имаха идеална възможност за гол, но Гонсалес пропусна с глава след изпълнение на корнер.

След това двубоят продължи да бъде двуостър, но нови чисти положения за гол нямаше и двата отбора се прибраха в съблекалните при нулево реми.

Пет минути след почивката Александър Митрович бе изведен сам срещу вратаря Кейлор Навас, но не успя да го преодолее.

В 56-ата минута защитникът на Рома Александър Коларов откри резултата с фамозно изпълнение от фаул, пращайки топката в горния ляв ъгъл на Навас – 1-0.

В 76-ата минута Душан Тадич получи пас вдясно и центрира остро към малкия пеналт, където Филип Костич вместо да отбележи, изчисти топката.

В следващия кръг „плавите“ ще срещнат Швейцария, а „лос тикос“ ще спори с Бразилия.

Коста Рика (5-4-1): Навас – Гамбоа, Акоста, Гонсалес, Дуарте, Калво – Борхес, Гузман (73 Колиндрес), Руис, Венегас (60 Боланьос) – Уреня (677 Кямбъл)

Сърбия (4-2-3-1):  Стойкович – Иванович, Тошич, Миленкович, Коларов – Миливойевич, Матич – Тадич (82 Рукавина), Милинкович-Савич, Ляич (70 Костич) – Митрович (90 Прийович)

Стадион: „Самара Арена“, Самара

Съдия: Маланг Дидю (Сенегал)
Помощници: Ел Хаджи Самба (Сенегал) и Бамлак Тесема Веяса (Етиопия)

Жълти картони: Калво, Гузман (Коста Рика); Иванович, Прийович (Сърбия)

Голмайстори: 0-1 Коларов 56