Белгия с класика срещу дебютанта Панама

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2018, Футбол Свят
19:04, 18 юни 2018, Автор: , Преглеждания:44

Белгия

Отборът на Белгия започна по най-добрия начин участието си на Мондиала, след като надигра с 3-0 тима на Панама на стадион „Фищ“ в Сочи в двубой от група G.

Въпреки че бе изявен фаворит, съставът на Роберто Мартинес започна доста трудно мача, докато дебютантите от Панама бяха изключително стабилни в зашита. Едва в 38-ата минута Еден Азар получи пространство в наказателното поле и стреля силно, но Пенедо изби топката.

Само две минути след почивката „червените дяволи“ откриха резултата. Звездата на Наполи Дрийс Мертенс реализира красиво попадение с прехвърлящ удар, неоставяйки шанс за реакция на Пенедо – 1-0.

В 55-ата минута Панама бе много близо до изравняване, след като Мурийо бе изведен сам срещу Куртоа, но не успя преодолее стража на Челси.

В 69-ата минута продължителна атака на белгийците завърши с втори гол. Азар намери Де Бройне на дъгата на пеналта, а халфът на Сити центрира елегантно към Лукаку, който с удар с глава прати топката в мрежата – 2-0.

В 75-ата минута перфектна контра на „червените дяволо“ завърши с трето попадение. Еден Азар изведе Лукаку и нападателят на Юнайтед чукна технично топката над вратаря за 3-0.

Във втория кръг Белгия ще срещне Тунис на 23 юни, а ден по-късно Панама ще спори с Англия.

Белгия (3-4-2-1): Куртоа – Алдервейрелд, Боята, Фертонген – Вицел (90 Шадли), Де Бройне, Мьоние, Караско (74 Дембеле) – Мертенс (83 Т.Азар), Е.Азар – Р.Лукаку

Панама (4-5-1):  Пенедо – Мурийо, Ескобар, Р.Торес, Дейвис – Гомес, Купър, Годой, Барсенас (63 Г.Торес), Х.Л.Родригес (62 Диас) – Перес (73 Техеда)

Стадион: „Фищ“, Сочи

Съдия: Джани Сиказве (Замбия)
Помощници: Жерсон Дос Сантос (Ангола) и Закеле Сивела (ЮАР)

Жълти картони: Мьоние, Фертонген, Де Бройне (Белгия); Дейвис, Барсенас, Купър, Мурийо, Годой (Панама)

Голмайстори: 1-0 Мертенс 47; 2-0 Лукаку 69; 3-0Лукаку 75