Григор с трудна победа на старта на Куинс

Публикувано в: ATP, БГ Тенис, Избрано, Тенис
15:22, 19 юни 2018, Автор: , Преглеждания:109

Григор Димитров

Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира Куинс в Лондон, който е с награден фонд от € 2,116,915. В първия си мач на трева за сезона българинът се справи с Дамир Джумхур след 6-3; 6-7(4); 6-3.

Хасковлията успя да пробие още в четвъртия гейм, след което направи обрат от 0-40, за да доведе резултата до 4-1. До края на сета първата ни ракета нямаше проблеми – 6-3.

Втората част започна с гейм, продължил 13 минути, който бе взет от босненеца. Гришо пропусна цели осем възможности за пробив. Въпреки това, в третия гейм българинът спечели сервиса на Джумхур, но допусна ребрейк в шестия за 3-3.

Стигне до тайбрек, в който Дамир бе по-съсредоточен и стигна до успеха със 7-4 точки, а последните две разигравания завършиха с непредизвиквани грешки на Димитров.

Българинът започна третата част с пробив пасив, но още в следващия гейм направи ребрейк за 1-1. В осмия гейм Григор направи решителен пробив, след който затвори мача при свой сервис – 6-3.

Димитров ще срещне във втори кръг Новак Джокович или Джон Милман.