Япония удари 10 от Колумбия

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2018, Футбол Свят
16:02, 19 юни 2018, Автор: , Преглеждания:48

Япония

Отборът на Япония се наложи с 2-1 над Колумбия в мач от група H на Световното първенство по футбол, игран на “Мордовия Арена” в Саранск.

Срещата започна ужасно за южноамериканците – с червен картон още в третата минута. Юя Осако бе изведен сам срещу Давид Оспина, но не успя да го преодолее. Отбитата топка попадна в Такаши Инуй, който шутира, а Карлос Санчес игра с ръка. Словенският рефер Дамир Скомина посочи бялата точка и показа червен картон на халфа на Колумбия. Шинджи Кагава превърна дузпата в гол – 1-0.

В 12-ата минута Радамел Фалкао получи шанс да стреля от въздуха след дълго подаване, но не затрудни стража Ейджи Кавашима, който днес стана най-възрастният футболист, играл за Япония на световно първенство. В момента Кавашима е на 35 години и 91 дни.

В 39-ата минута, макар и с човек по-малко, Колумбия изравни. Хуан Кинтеро стреля хитро по земя от свободен удар и топката изненада Кавашима – 1-1.

В 54-ата минута Осако се справи лесно с Давинсон Санчес и отирави много опасен шут от няколко метра, но Оспина изби в корнер. Малко след това Инуй отправи хубав диагонален изстрел, но стражът на Арсенал отново показа класа.

В 73-ата минута Хироки Сакай бе много близо до гола, след като стреля от десетина метра, но топката рикошира в Давинсон Санчес и излезе в корнер. След изпълнението на ъгловия удар „самураите“ отново поведоха след гол на Юя Осако, който бе точен с глава от 6-7 метра.

В 78-ата минута Хамес Родригес получи страхотен пас от Лерма в пеналта, но шутът на голмайстора на Мондиал 2014 бе блокиран от Осако.

В следващия кръг Япония ще срещне Сенегал, а Колумбия ще спори с Полша. Мачовете са на 24 юни.

Колумбия (4-2-3-1): Оспина – Ариас, Мурийо, Д.Санчес, Мохика – Лерма, К.Санчес - Куадрадо (31 Бариос), Кинтеро (59 Хамес), Искиердо (70 Бака) - Фалкао

Япония (4-2-3-1): Кавашима – Х.Сакай, Йошида, Шоджи, Нагатомо – Шибасаки (80 Ямагучи), Хасебе – Харагучи, Кагава (70 Хонда), Инуй – Осако (85 Оказаки)

Стадион: “Мордовия Арена”, Саранск

Съдия: Дамир Скомина (Словения)
Помощници: Юре Прапротник (Словения) и Роберт Вукан (Германия)

Жълти картони: Бариос, Хамес (Колумбия);  Кавашима (Япония)