Англия разкова Панама, Кейн поведе при голмайсторите

Публикувано в: Англия, Избрано, Мондиал 2018, Футбол Свят
16:02, 24 юни 2018, Автор: , Преглеждания:28

Англия

Отборът на Англия се класира за осминафиналите на Световното първенство по футбол, след като смаза с 6-1 тима на Панама в мач от група G, игран на стадион „Нижни Новгород“.

Срещата започна мечтано за „трите лъва“ – с гол още в осмата минута. Кириън Трипиър изпълни корнер от десния фланг и Джак Стоунс засече с глава от десетина метра за 1-0.

В 19-ата минута Джеси Лингард получи пас в наказателното поле, овладя на гърди, след което бе съборен от Ескобар и реферът даде дузпа. С мощен шут Хари Кейн опъна мрежата и удвои аванса на англичаните.

В 36-ата минута Лингард направи страхотно двойно с Рахийм Стърлинг, след което стреля красиво от дъгата на пеналта, за да намери горния ляв ъгъл на Пенедо – 3-0.

Четири минути по-късно Англия стигна до нов гол след изпълнение на фаул. Топката бе пратена към Стърлинг, който стреля с глава, Пенедо изби, но Стоунс направи добавка за 4-0.

В последните секунди на първата част Мурийо тушира Кейн в наказателното поле и реферът даде нова дузпа. Хари Кейн отново бе безпощаден и доведе нещата до 5-0.

В 62-ата минута Лофтъс-Чийк опита изстрел извън пеналта, но ударът му рикошира в Кейн и влезе в мрежата за шести път. По този начин нападателят на Тотнъм оформи своя хеттрик и поведе при голмайсторите с пет попадения.

В 78-ата минута резервата Балой вкара исторически първи гол за страната си на световни първенства, след като засече центриране от свободен удар.

След успеха Англия поведе в класирането с шест точки, с колкото е и Белгия, но „трите лъва“ имат по-малко картони в актива си. Панама и Тунис са с нула точки.

В последния кръг Англия и Белгия ще излязат в директна битка за първото място. Панама и Тунис пък ще се опитат да приключат с чест участието си на Мондиала.

Англия (3-5-2): Пикфорд – Уокър, Стоунс, Магуайър – Трипиър (70 Роуз), Лофтъс-Чийк, Хендерсън, Лингард (63 Делф), Йънг – Кейн (63 Варди), Стърлинг

Панама (4-5-1): Пенедо – Мурийо, Р.Торес, Ескобар, Дейвис – Барсенас (69 Аройо), Купър, Гомес (69 Балой), Годой (64 Авила), Х.Родригес – Перес

Стадион: „Нижни Новгород“, Нижни Новгород

Съдия: Геад Гриша (Египет)
Помощници: Радуан Ашик (Мароко) и Уалид Ахмед (Судан)

Жълти картони: Лофтъс-Чийк (Англия); Купър, Ескобар (Панама)

Голмайстори: 1-0 Стоунс 8; 2-0 Кейн 22 дузпа; 3-0 Лингард 36; 4-0  Стоунс 40; 5-0 Кейн 45 дузпа; 6-0 Кейн 62; 6-1 Балой 78