Швеция срази Мексико, но и двата отбора са на осминафинал!

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2018, Футбол Свят
18:05, 27 юни 2018, Автор: , Преглеждания:63

Швеция

Отборът на Швеция завърши на първо място в група Ф на Мондиал 2018, след като срази Мексико с 3-0 на стадион „Екатеринбург Арена“.

Срещата започна силно за „тре крунур“ и още в петата минута Емил Форсберг шутира опасно от фаул, но Очоа изби. В 12-ата минута Гранквист свали топката с глава към Берг след корнер, но нападателят стреля покрай гредата от трудна позиция.

В 17-ата „ацтеките“ можеха да накажат грешка в защитата на Швеция, но Карлос Вела отправи неточен удар от дъгата на пеналта. Скандинавците отговориха със страхотен шанс пред Форсберг, който от 10 метра стреля високо над вратата.

В 28-ата минута реферът Нестор Питаня не даде очевидна дузпа за Швеция след игра с ръка на Чичарито, въпреки че дори ползва помощта на ВАР.

В края на първата част Форсберг изведе отлично Маркус Берг, а нападателят навлезе в наказателното поле, но изстрелът му бе неточен.

Пет минути след почивката „тре крунур“ поведе. Клаесон засече много нескопосано едно центриране от лявото крило, но топката все пак отиде в Аугустинсон, който отбеляза от 5-6 метра -1-0.

В 60-ата минута Питаня направи поредна грешка, този път, давайки дузпа за Швеция след контакт между Морено и Берг. Гранквист бе точен от бялата точка за 2-0.

В 74-ата минута „ацтеките“ изостанаха с три попадения, след като Едсон Алварес си отбеляза куриозен автогол.

След успеха Швеция има шест точки и завърши на първо място в групата. Мексико също продължава напред като втори с 6 точки.