Белгия на 1/4-финал след велик обрат!

Публикувано в: Избрано, Мондиал 2018, Футбол Свят
22:05, 2 юли 2018, Автор: , Преглеждания:54

Белгия

Отборът на Белгия се класира драматично за четвъртфиналите на Мондиал 2018, след като надигра Япония с 3-2, въпреки че изоставаше с 0-2 до 62-ата минута. Мачът се игра на „Ростов Арена“.

Срещата започна равностойно, но постепенно „червените дяволи“ взеха инициативата. В 25-ата минута Ромелу Лукаку се озова в чиста позиция на няколко метра от вратата, но не успя да нанесе удар.

120 секунди след това Еден Азар прати снаряд към Ейджи Кавашима, но японският страж изби. Минута преди почивката Тибо Куртоа за малко до допусне курозен гол, след като изпусна топката от ръцете си, но в крайна сметка успя да я улови.

Само три минути след старта на втората част „самураите“ успяха да поведат. Генки Харагучи бе изведен вдясно, след като Ян Фертонген не успя да пресече паса, а крилото реализира с техничен диагонален удар – 1-0.

В следващата атака Белгия отговори мигновено на предизвикателството, но изстрекът на Еден Азар попадна в страничната греда.

В 52-ата минута Япония удвои аванса си, след като Такаши Инуй вкара фамозен гол с изстрел от дъгата на наказателното поле, правейки безпомощен Куртоа – 2-0.

В 62-ата минута Тома Мьоние сложи топката на главата на Ромелу Лукаку, но нападателят стреля неточно от няколко метра.

В 70-ата „червените дяволи“ намалиха пасива си. След дълго меле в наказателното поле топката отиде към Ян Фертонген, който с удар с глава вкара, най-вероятно доста случайно, намирайки горния ляв ъгъл на Кавашима – 1-2.

Четири минути по-късно Белгия успя да изравни. Еден Азар центрира чудесно в наказателното поле и резервата Маруан Фелаини се извиси над всички, за да отбележи с глава – 2-2.

В 85-ата минута Кавашима се отличи с двойно спасяване. Първо вратарят изби удар с глава на Шадли, след което спаси и изстрел на Лукаку, който също бе нанесен с глава. В 87-ата ветеранът отрази и далечен шут на Фертонген.

В четвъртата минута на добавеното време Белгия организира перфектна контра. Де Бройне изведе Мьоние вдясно, а той продължи към Лукаку, който пропусна за Шадли и другата резерва в тима на Роберто Мартинес вкара за 3-2.

В четвъртфиналите „червените дяволи“ ще срещнат Бразилия.

Белгия (3-4-3): Куртоа – Алдервейрелд, Компани, Фертонген – Мьоние, Де Бройне, Вицел, Караско (65 Шадли) – Мертенс (65 Фелаини), Р.Лукаку, Е.Азар

Япония (4-2-3-1): Кавашима – Х.Сакай, Шоджи, Йошида, Нагатомо – Шибасаки (81 Ямагучи), Хасебе – Харагучи (81 Хонда), Кагава, Инуй – Осако

Стадион: „Ростов Арена“

Съдия: Маланг Диедю (Сенегал)
Помощници: Джибрил Камара (Сенегал) и Ел Хаджи Самба (Сенегал)

Жълти картони: Шибасаки (Япония)

Голмайстори: 0-1 Харагучи 48; 0-2 Инуй 52; 1-2 Фертонген 70; 2-2 Фелаини 74; 3-2 Шадли 90+4