Белгия грабна бронза на Мондиал 2018

Публикувано в: Англия, Избрано, Мондиал 2018, Футбол Свят
18:01, 14 юли 2018, Автор: , Преглеждания:46

Белгия

Отборът на Белгия постигна най-големия успех във футболната си история, след като завърши трети на Световното в Русия. В „малкия“ финал момчетата на Роберто Мартинес надиграха Англия с 2-0.

Срещата започна мечтано за „червените дяволи“, след като още в петата минута резултатът бе открит. Ромелу Лукаку изведе Насер Шадли вляво, а той центрира към границата на малкия пеналт, където Тома Мьоние засече за 1-0.

В средата на първото полувреме „трите лъва“ можеха да изравнят, след като Рахийм Стърлинг свали за Хари Кейн, който стреля мигновено, но встрани от целта.

В 56-ата минута Кевин Де Бройне даде брилянтен пас към Ромелу Лукаку, който остана сам срещу вратаря, но не съумя да си спре топката и Пикфорд улови.

В 69-ата минута Англия направи най-добрата си атака в мача, след като Ерик Дайър бе изведен очи в очи с Куртоа. Последва много технично копване над вратаря, но Тоби Алдервейрелд изчисти пред голлинията.

В 80-ата Белгия организира светкавична контра. Де Бройне получи вляво и центрира към Мюние вдясно, който отправи страховито воле към Пикфорд, но стражът на Евертън спаси с една ръка.

120 секунди след това Де Бройне изведе прекрасно Еден Азар, а той се освободи от Хари Магуайър, след което разстреля Пикфорд – 2-0.

Белгия (3-4-3): Куртоа – Алдервейрелд, Компани, Фертонген – Мьоние, Вицел, Тилеманс (78 Дембеле), Шадли (39 Фермален) – Де Бройне, Е.Азар, Р.Лукаку (60 Мертенс)

Англия (3-5-2): Пикфорд – Джоунс, Магуайър, Стоунс – Трипиър, Дайър), Лофтъс-Чийк (84 Али), Делф, Роуз (46 Лингард) – Стърлинг (46 Рашфорд), Кейн

Стадион: „Санкт Петерсбург Арена“

Съдия: Алиреза Фагани (Иран)
Помощници: Реза Сокандан (Иран) и Мохамедреза Мансури (Иран)

Жълти картони:  Стоунс, Магуайър (Англия)

Голмайстори: 1-0 Мьоние 4; 2-0 Азар 82