Лудогорец спечели на ходом в Северна Ирландия

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Футбол България
22:58, 17 юли 2018, Автор: , Преглеждания:155

Лудогорец

Лудогорец записа втора победа срещу Крусейдърс в първия квалификационен кръг на Шампионската лига, след като надделя с 2-0 в Белфаст. В първия мач българите спечелиха със 7-0.

Резултатът в мача бе открит в 11-ата минута, когато Шверчок опита да изведе Джоди Лукоки зад гърба на Браун, защитникът опита да изчисти топката, но прехвърли ефектно О’Нийл – 1:0.

Само 60 секунди по-късно разградчани като по чудо не вкараха за втори път. Лукоки отново бе изпуснат от защитниците, излезе сам срещу вратаря и шутира, но в левия страничен стълб. Последва добавка на Жоао Пауло от малък ъгъл, която намери главата на бранител в червено-черно и излезе в корнер.

В 56-ата минута домакините можеха да изравнят след изпълнение на корнер. Форсайт стреля силно с глава, но в напречната греда.

В 65-ата минута Якуб Шверчок получи пас пред наказателното поле на домакините и след шут по земя в долния десен ъгъл покачи на 2:0.

В следващата фаза Лудогорец ще срещне унгарския шампион Видеотон.