Лудогорец взе минимална преднина срещу Зрински

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Футбол България
21:00, 9 авг 2018, Автор: , Преглеждания:74

Козмин Моци

Отборът на Лудогорец записа минимална победа с 1-0 над Зрински Мостар в първа среща от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Реваншът е след седмица в Босна.

Българите започнаха по-добре мача и в десетата минута Джоди Лукоки центрира отлично от десния фланг, Клаудио Кешерю овладя в наказателното поле, но от 10 метра шутира над вратата.

В 16-ата разградчани поведоха след гол с глава на Козмин Моци. Вратарят на гостите Солдо увисна при изпълнение на корнер и румънският бранител се разписа безпроблемно.

В 27-ата минута Чиряк можеше да изравни след много коварен, но Ренан се намеси решително и изби топката в корнер. Малко преди почивката Кешерю можеше да удвои аванса на Лудогорец, но шутът му бе спасен от стража на Зрински.

В 71-ата Натанаел проби по лявото крило, след което намери Марселиньо около точката на дузпата, но ударът на бразилеца рикошира в играч на гостите и излезе в корнер.

В последните секунди на мача Кешерю получи нова добра възможност за гол, но ударът му бе спасен от Солдо. Почти веднага след това румънският нападател отправи изстрел с глава, но вратарят на гостите изби.