Лудогорец в групите след разгром над Торпедо

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Футбол България
21:02, 30 авг 2018, Автор: , Преглеждания:249

Кампаняро и Вандерсон

Отборът на Лудогорец влезе в групите на Лига Европа, след като прегази Торпедо Кутаиси с 4-0 в реванша от плейофите, игран на „Лудогорец Арена“. В първия двубой българите спечелиха с 1-0 в Грузия.

Домакините започнаха страхотно двубоя и още в шестата минута Върджил Мисиджан откри резултата. Холандецът получи топката от Клаудио Кешерю и с прекрасен удар ог границата на пеналта опъна мрежата за 1-0.

В 13-ата Фура можеше да повтори гола си, но този път кълбото мина на сантиметри от целта. В 19-ата Сисиньо на два пъти имаше шанс да удвои, но и при двете ситуации стражът на гостите спаси.

В средата на първото полувреме Лачни засече с глава центриране от корнер, Ренан се разтегна и изби с една ръка, след което топката срещна десния страничен стълб.

В 37-ата минута Густаво Кампаняро стреля с глава след ъглов удар, вратарят на гостите изби, след което бразилецът направи добавка за 2-0.

В 59-ата Вандерсон се възползва от грешка в защитата на Торпедо, преодоля стража Квашхвадзе, след което върна назад към Кампаняро, който реализира за 3-0.

Само 120 секунди по-късно Лудогорец стигна до нов гол. Този път Мисиджан намери Вандерсон в наказателното поле, а бразилецът не пропусна – 4-0.