Барса разби ПСВ след хеттрик на Лео Меси

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят, Холандия, Шампионска Лига
21:04, 18 сеп 2018, Автор: , Преглеждания:47

Лионел Меси

Отборът на Барселона започна по отличен начин участието си в Шампионската лига, след като надигра ПСВ Айндховен с 4-0 на „Ноу Камп“ в двубой от първия кръг в група Б.

Още в 7-ата минута уругвайският халф на гостите Гастон Перейро с мощен шут застраши вратата на Марк-Андре тер Стеген, но топката мина малко над целта.

Малко след това Филипе Коутиньо имаше доста добър шанс да изпрати топката в мрежата на Йерон Зут след удар с глава, но изстрелът на бразилеца бе неточен.

В 14-ата минута Стивън Бергвайн стреля от границата на наказателното поле след контраатака на холандците, но шутът му мина на сантиместри встрани от вратата на тер Стеген.

В 32-ата Лионел Меси даде аванс на “лос кулес” с фамозен гол. 31-годишният аржентинец се разписа с перфектно изпълнение от свободен удар.

Малко след почивката Коутиньо застраши вратата на Зут, но стражът на гостите реагира отлично. В 68-ата минута Луис Суарес бе много близо до гол във вратата на ПСВ. Уругваецът опита да прехвърли Зут, но топката кацна върху напречната греда.

В 75-ата минута Усман Дембеле направи великолепен индивидуален пробив и с прекрасен фалцов шут извън наказателното поле изпрати топката в долния ляв ъгъл на Зут – 2:0.

Само три по-късно Меси направи резултата 3:0 с второто си попадение в срещата. Аржентинецът получи фин пас от Иван Ракитич и с прецизен удар от близко разстояние преодоля Зут.

В 79-ата минута френският защитник на Барса Самюел Юмтити по глупав начин си изкара втори жълт картон и домакините доиграха срещата с 10 души.

Въпреки това каталунците стигнаха до още едно попадение. Меси оформи своя хеттрик, след като преодоля Зут за трети път в тази среща.

В следващия кръг Барса ще гостува на Тотнъм, а ПСВ ще приеме Интер.