Сити разкова Кардиф, Юнайтед се издъни у дома

18:06, 22 сеп 2018, Автор: , Преглеждания:18

Манчестър Сити

Шампионът Манчестър Сити записа нова победа във Висшата лига, след като надделя с 5-0 при визитата си на новака Кардиф в двубой от шестия кръг.

Първият гол в мача падна в 32-ата минута, в която Серхио Агуеро получи пас от Бернардо Силва и с чудесен изстрел от точката на дузпата даде аванс на тима си – 1-0.

180 секунди по-късно Лирой Сане центрира от десния фланг и Бернардо реализира красиво попадение след удар с глава. Минута преди почивката Илкай Гюндоан направи двойно с Рахийм Стърлинг и вкара много хубав гол с шут от дъгата на пеналта.

В средата на второто полувреме Гюндоан бе изведен на лявото крило и подаде чудесно към Рияд Марез, който отбеляза на празна врата за 4-0.

В 89-ата минута Марез наказа грешка в защитата на домакините и с много елегантен шут оформи крайното 5-0.

След успеха Сити има 16 точки и се изкачи на второ място, докато уелсците са предпоследни с два пункта.

Другият тим от Манчестър – Юнайтед, записа равенство 1-1 срещу Уулвърхемптън на „Олд Трафорд“.

Резултатът бе открит в 18-ата минута от Фред, който получи пас от Пол Погба и с чудесен изстрел от границата на пеналта прати кълбото в долния десен ъгъл на Руй Патрисио. Това бе дебютен гол на бразилеца във Висшата лига.

„Вълците“ изравниха осем минути след старта на втората част. Раул Хименес чукна топката назад към границата на наказателното поле, а Жоао Моутиньо нанесе безпощаден шут – 1-1.

След това реми „червените дяволи“ имат 10 точки и са на пето място, а Уулвс са десети с 9.