„Чуковете“ спряха серията на Челси

16:31, 23 сеп 2018, Автор: , Преглеждания:21

Челси - Уест Хем

Отборът на Челси направи първата си грешка стъпка във Висшата лига, след като завърши 0-0 при визитата си на Уест Хем в двубой от шестия кръг.

Гостите имаха надмощие в първия половин час на двубоя, но така и не успяха да затруднят Лукаш Фабиански. В 31-ата минута „чуковете“ направиха добра контра, при която Антонио шутира от няколко метра, но Кепа изби.

Малко преди средата на второто полувреме резервата Алваро Мората бе близо до гол за Челси, но от няколко метра нацели главата на вратаря Фабиански.

В 77-ата минута Робърт Снодграс направи брилянтно центриране от левия фланг, слагайки кълбото на главата на Марко Арнаутович, но австриецът пропусна от няколко метра.

Четири след това гостите направиха нова добра атака, при която Вилиан намери Нголо Канте в наказателното поле, но французинът шутира над вратата.

В последните секунди на двубоя Челси изпусна нови две възможности, но Рос Баркли и Вилиан не съумяха да се разпишат.

След това реми момчетата на Маурицио Сари вече са трети с 16 точки, а „чуковете“ са 17-и с 4.