Билбао си тръгна с точка от „Ноу Камп“

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
18:24, 29 сеп 2018, Автор: , Преглеждания:13

Атлетик

Отборът на Барселона записа трети пореден мач без победа в Ла Лига, след като завърши наравно 1-1 срещу Атлетик Билбао на „Ноу Камп“ в мач от седмия кръг.

Гостите откриха резултата четири минути преди почивката. Маркел Сусаета центрира отляво към включилия се Оскар Де Маркос, който изпревари Сержи Роберто и засече от пет метра – 1-0.

В 77-ата Лионел Меси подаде вляво към Жорди Алба, левият бек върна назад към аржентинеца, който нанесе страховит шут, но улучи страничната греда.

В 84-ата минута Меси намери Мунир Ел Хадади на малкия пеналт и талантливият нападател се разписа от близка дистанция за 1-1.

В добавеното време Иван Ракитич получи отличен пас в наказателното поле, но стреля над вратата.

След това реми Барса все още е начело с актив от 14 точки, а баските имат седем пункта и са 14-и.