Ливърпул разби Кардиф на ходом

18:02, 27 окт 2018, Автор: , Преглеждания:16

Мохамед Сала

Отборът на Ливърпул записа победа с 4-1 над новака Кардиф Сити в среща от 10-ия кръг на Висшата лига, играна на „Анфийлд“.

Домакините успяха да поведат много бързо, след като още в десетата минута Мохамед Сала се възползва от лоша игра в защитата на уелсците и реализира от няколко метра.

В средата на второто полувреме Садио Мане удвои аванса на „мърсисайдци“, след като направи хубав рейд и с мощен шут преодоля Нийл Етъридж – 2-0.

В 77-ата минута Кардиф намали изоставането си. Хойлет центрира в пеналта, получи се рикошет във Ван Дайк, след който Калъм Патерсън вкара за 1-2.

В 85-ата Пуул гарантира успеха си. Сала се отчете с асистенция към Джердан Шакири, който финтира защитник в наказателното поле и отбеляза за 3-1.

Малко след това Сала направи още един завършващ пас към Садио Мане, който технично реализира за 4-1.

След тази победа Ливърпул вече има 26 точки и се намира на първа позиция, а Кардиф е 17-и с пет.

Брайтън – Уулвърхемптън 0-0

Фулъм – Борнемут 0-1

Саутхемптън – Нюкасъл 0-0

Уотфорд – Хъдърсфийлд 2-0