Ливърпул се измъчи с Палас, но взе ценни три точки

19:07, 19 яну 2019, Автор: , Преглеждания:13

Мохамед Сала

Отборът на Ливърпул направи поредната си крачка към мечтаната титла, след като се наложи трудно с 4-3 над Кристъл Палас на „Анфийлд“ в двубой от 23-ия кръг на Висшата лига.

Домакините имаха териториално превъзходство още от началото на мача, но изненадващо голът падна във вратата на Алисон. В 35-ата минута Вилфред Заха получи пас вляво, справи се с Милнър и подаде към точката на дузпата, а там Андрос Таунсенд засече за 1-0.

Още в началото на второто полувреме „мърсисайдци“ изравниха резултата. Върджил Ван Дайк шутира от дистанция, топката рикошира в защитник и попадна в Мохамед Сала. Египтянинът докосна магически кълбото и преодоля Спероне за 1-1.

В 53-ата минута Пуул направи пълен обрат. Роберто Фирмино получи пас в наказателното поле и стреля технично към долния ляв ъгъл на Спероне – 2-1.

В 66-ата Палас успя да възстанови равенството. Джеймс Томкинс бе точен с глава след центриране от корнер на Лука Миливойевич.

В 75-ата минута Ливърпул поведе за втори път след уникален гаф на Спероне. Вратарят допусна уникална грешка, след като не успя да избие топката при подаване на Милнър и Сала довкара кълбото в мрежата – 3-2.

Минутка преди края домакините останаха с човек по-малко, след Милнър получи втори жълт картон за нова балтия срещу Заха.

Въпреки това, „червените“ отбелязаха и четвърто попадение. Садио Мане получи подаване от Робъртсън и с много елегантен диагонален удар довърши гостите – 4-2.

Секунди след това резултатът бе намален на 3-4, след като резервата Макс Майер се разписа от 12-13 метра.

След успеха момчетата на Юрген Клоп имат 60 точки и увеличиха аванса си на върха пред Сити на седем пункта, но имат и мач повече. Палас е 14-и с 22 точки.

Борнемут – Уест Хем 2-0

Манчестър Юнайтед – Брайтън 2-1

Нюкасъл – Кардиф 3-0

Саутхемптън – Евертън 2-1

Уотфорд – Бърнли 0-0