Ленкова, Луканов, Георгиев и Караньотов с отличен старт за сезона

Публикувано в: Моторни
21:34, 25 мар 2019, Автор: , Преглеждания:3

През изминалия уикенд на гръцката писта „Серес“ бе даден стартът на BMU EUROPEAN ROAD RACING CHAMPIONSHIP за сезон 2019. В събота и неделя се проведоха съответно първи и втори кръг от шампионата. В него участие взеха над 100 състезатели от България, Турция, Сърбия, Румъния, Македония и Австрия.

unibat1Подкрепяните от „Ауто Батери Трейд ЕООД“ състезатели – Жулиета Ленкова (Aprilia, SSP 125) от МСК Плевен, Милен Георгиев (Yamaha, SSP 600) и Ангел Луканов (Yamaha, F 600) от МСК Кида Моторспорт, и Ангел Караньотов (Ducati, Овърдрайв рейсинг) също взеха участие в двата кръга, като се представиха повече от отлично.

Жулиета Ленкова завоюва две втори места в своя клас – SSP 125, като дори в първото състезание водеше до предпоследната обиколка, когато бе изпреварена от Димитрис Каракостас от Гърция. Във втория кръг Жулиета отново завърши на призовото второ място.

Ангел Луканов финишира на 10-та позиция в първото състезание в клас F 600, а в неделната надпревара бе седми.

След две много силни състезания в клас SSP 600 Милен Георгиев с Ямаха завоюва една победа и едно второ място. Това се случи след два много оспорвани двубоя между него и Димитрис Каракостас от Гърция. Битката в съботния ден бе спечелена от Милен, а в неделния двубой победител излезе гръцкият състезател.

Ангел Караньотов завърши слънчевия уикенд с две победи в своя клас SBK 1000. В съботната квалификация състезателят на Овърдрайв рейсинг подобри рекорда на пистата, като спря хронометрите на 1:17.614 минути.