Състезателите на Кида Моторспорт с отличен старт на сезона

Публикувано в: Моторни
21:32, 25 мар 2019, Автор: , Преглеждания:28

AM6I6754В събота и неделя на пистата „Серес“ в Гърция бе даден стартът на мото сезона за сезон 2019. Над 100 състезатели от седем страни се включиха в първите два кръга на BMU European Road Racing Championship.

Състезателите на МСК Кида Моторспорт Ангел Луканов (F 600, Yamaha) и Милен Георгиев (SSP 600, Yamaha) също бяха сред участниците в двата откриващи кръга. Плановете им са да участват във всички стартове през този сезон. През тази година те ще бъдат подкрепяни от MyMoto.bg, Black Rats, Crank Power ltd., Hela Moto, Auto Battery Trade, Yamaha Bulgaria, Lux Aesthetic Center, Kida Productions, Shido Fitness, Putoline, All Express и Dunlop. Медиен партньор на отбора ще бъде фотографска и медийна агенция LAP.bg.

Ангел стартира сезона с осма стартова позиция в клас F 600. В състезанието Луканов завърши на девето място, като успя да подобри личното си време – 1:27.000 мин. В неделя той стартира от десета позиция и финишира седми. И в това състезание той отново успя да подобри личното си постижение, като слезе до 1:26.343 мин. Времето му бе четвъртото най-добро в надпреварата.

Милен Георгиев завоюва първо място в съботния старт. Той потегли от втора позиция, но след много оспорвана битка изпревари Димитрис Каракостас за най-високото стъпало на подиума. В неделното състезание битката между двамата се повтори, но този път победител от нея излезе състезателят от Гърция, който две обиколки преди карирания флаг изпревари Милен.

Следващият старт е отново на гръцкото трасе и ще се проведе от 19 до 21 април.