Дунав срази Славия на „Овча купел“

Публикувано в: Дунав, Избрано, Славия, Футбол България
18:20, 12 апр 2019, Автор: , Преглеждания:74

Ковачев

Отборът на Дунав записа важна победа с 5-3 като гост на Славия в двубой от група Б на втората осмица.

Гостите започнаха по-добре мача и откриха резултата още в 12-ата минута. Драгош Фирцулеску получи топката в наказателното поле и отправи изстрел от десетина метра. Ударът му бе отразен от Антонис Стерякис, но Исмаил Иса притича и довкара топката във вратата.

В 24-ата Красимир Станоев изпълни корнер от левия фланг, а Илия Мунин бе на точното място, за да засече с глава за 2-0.

В 41-ата минута Славия намали резултата. Славчо Шоколаров центрира към Радослав Кирилов, който отлично с левия крак засече топката от въздуха, за да я прати неспасяемо във вратата на Благой Макенджиев.

Само 120 секунди по-късно Дунав отново взе аванс от два гола. Иса се измъкна от шпагата на Тейнур Марем и намери Светослав Ковачев. Националът не се поколеба и веднага покачи на 3:1 в полза на русенци.

В началото на второто полувреме Славия отново намали пасива си. Комбинация между Дарко Тасевски и Кирилов завърши с дузпа за „белите“ след нарушение на Петър Патев. Зад топката застана Цветелин Чунчуков и не сбърка.

Радостта на домакините обаче отново бе кратка. Александър Исаевски бе изведен на левия фланг и последва пас, който изведе Светльо Ковачев сам срещу опразнената врата и резултатът стана 4:2 в полза на играчите на Людмил Киров.

В 61-ата минута дойде и петият гол за Дунав. Комбинация между Ковачев и Фирцулеску изведе румънеца на стрелкова позиция и той се разписа със силен удар за 5:2.

В последната минута Ради Кирилов направи чудесен рейд отляво, озова се на стрелкова позиция и реализира за крайното 3:5.

Въпреки това поражение, Славия остава на второ място в групата с 35 точки, а Дунав е трети с 25.