„Португалска“ победа за Берое във Враца

Публикувано в: Берое, Ботев Враца, Избрано, Футбол България
19:56, 12 юли 2019, Автор: , Преглеждания:18

Бригидо

Отборът на Берое започна по най-добрия начин сезон 2019/2020 в Ефбет Лига, след като надигра с 3-1 като гост тима на Ботев Враца в дебютната среща от 1 кръг.

Първото попадение за новата кампания в българския футбол бе дело на Педро Еуженио. В 12-ата минута португалецът засече от 13 метра отлично центриране на Александър Василев от лявото крило.

В 20-ата минута старозагорци можеха да удвоят резултата. След центриране от корнер Иван Бандаловски нацели гредата след удар с глава. Малко по-късно ситуацията се повтори, но този път удар с крак на Бандата срещна страничния стълб.

В 35-ата минута домакините бяха много близо до изравняване. Христо Златински изведе по отличен начин Петър Атанасов сам срещу вратаря, но Перниш излезе и блокира удара.

Малко след средата на второто полувреме Берое удвои преднината си. Рубен Бригидо напредна сам и с далечен шут изненада Красимир Костов, за да доведе резултата до 2-0.

В 77-ата минута резервата Мирослав Будинов намали пасива на домакините, след като засече центриране от десния фланг.

В 88-ата Венци Керчев сбърка в половината на Ботев, след което Йосипович технично подаде за Милен Желев, а защитникът се разписа с елегантен изстрел – 3-1.