Лудогорец прегази Берое като гост

Публикувано в: Берое, Избрано, Лудогорец, Футбол България
22:09, 20 юли 2019, Автор: , Преглеждания:54

Лудогорец

Отборът на Лудогорец излезе начело в Efbet Лига, след като надигра с 4-2 като гост тима на Берое във второто съботно дерби на втори кръг.

Шампионите започнаха отлично мача, след като в осмата минута Жоржиньо получи пас вляво, преодоля Никита Баранов, след което технично реализира за 1-0.

Малко след това домакините можеха да изравнят след удар с глава на Зоран Йосипович, но топката мина встрани от вратата на Пламен Илиев.

В 35-ата минута Жоржиньо вкара втория си гол в мача. Абел Анисе подаде към Дан Битон, който прекара топката между краката на Александър Василев и я подаде към бившия играч на ЦСКА. Крилото стреля страхотно от 13 метра, забивайки топката в горния ляв ъгъл на Перниш.

В последните секунди на първата част Берое получи спорна дузпа, след като реферът Драганов посочи бялата точка при шпагат на Антон Недялков срещу Зоран Йосипович. Швейцарецът се разписа, вкарвайки първото си попадение с екипа на старозагорци – 1-2.

В 53-ата минута Антон Недялков центрира от аутлинията, намирайки Клаудио Кешеру на точката на дузпата, а румънецът не сбърка – 3-1.

Само 120 секунди по-късно Недялков направи хубав пробив, след което подаде вляво към Жоржиньо, който отклони за Кешеру, а нападателят отново бе точен – 4-1.

Малко преди края на мача Рубен Бригидо се справи със Сисиньо на левия фланг и центрира към Йосипович, който с чудесен удар с глава намали пасива на тима си – 2-4.

След успеха Лудогорец има пълен актив от 6 точки, а Берое остава с три.