Черно море изпусна Ботев във Враца

Публикувано в: Ботев Враца, Избрано, Футбол България, Черно море
19:05, 9 авг 2019, Автор: , Преглеждания:15

Черно море

Отборите на Ботев Враца и Черно море завършиха наравно 1-1 в първата среща от петия кръг на Ефбет Лига.

Гостите имаха шанс да поведат в средата на първото полувреме, след като Исмаил Иса бе изведен вляво. Нападателят навлезе в пеналта, финтира защитник, след което подаде към Мартин Минчев. Младият талант шутира от десетина метра, но Апостол Попов блокира удара му пред голлинията.

В края на първата част домакините също имаха шанс за гол. Даниел Генов центрира остро от дясното крило, Георги Вълчев се размина с топката, но тя рикошира във Виктор Попов. За щастие на варненци, обаче, кълбото се озова в ръцете на Дюлгеров.

В добавеното време „моряците“ откриха резултата след грешка на Апостол Попов. Апата позволи на Исмаил Иса да го пребори при една изритана топка, след което националът преодоля Костов и вкара за 1-0.

В 64-ата минута Даниел Генов бе близо до изравняване, но изстрелът му от 12 метра бе спасен с мъка от Дюлгеров. Секунди по-късно Родриго можеше да удвои за Черно море, но от малък ъгъл би над вратата.

В 86-ата минута Ботев имаше нова възможност, но Дюлгеров отново бе на висота и изби силен шут на Христо Златински. Секунди по-късно Мирослав Будинов отклони кълбото към Георги Вълчев, който с глава матира стража на гостите – 1-1.

След равенството Черно море е трети с девет точки, а Ботев 11-и с четири пункта.