Арсенал с 2 от 2 след труден успех над Бърнли

15:40, 17 авг 2019, Автор: , Преглеждания:9

Арсенал

Отборът на Арсенал постигна втора поредна победа във Висшата лига, след като надделя с 2-1 над Бърнли на своя „Емирейтс“ в първия двубой от втори кръг.

Домакините започнаха мача по най-добрия начин и откриха резултата в 13-ата минута. Дани Себайос центрира от корнер от десния фланг, Александър Лаказет овладя в наказателното поле и успя да стреля, макар и паднал на тревата, а топката премина между краката на Ник Поуп – 1-0.

Малко преди почивката гостите успяха заслужено да изравнят резултата. Дуайт МакНийл пробва изстрел от около 18 метра, топката рикошира в Сократис и стигна до непокрития Ашли Барнс. Австрийският национал бе на 6-7 метра от вратата и с лекота отбеляза за 1-1.

В 64-ата минута Дани Себайос подаде към Пиер-Емерик Обамеянг, който тръгна на самостоятелен рейд, стигна до дъгата на пеналта и с прецизен удар преодоля Поуп – 2-1.

Арсенал излезе начело в класирането с пълен актив от шест точки, докато Бърнли остава с три.