Лудогорец спечели минимално в Коматево

Публикувано в: Ботев Пловдив, Избрано, Лудогорец, Футбол България
18:39, 19 окт 2019, Автор: , Преглеждания:27

Жоржиньо

Отборът на Лудогорец постигна трудна победа с 1-0 при визитата си на Ботев Пловдив в Коматево в среща от 13-ия кръг на Ефбет лига.

Шампионите откриха резултата още в седмата минута. Марселиньо изведе Жоржиньо вдясно на пеналта, а крилото отправи удар в близкия ъгъл на Янко Георгиев, намирайки мрежата – 1-0.

В 27-ата минута домакините имаха шанс за изравнително попадение след удар от десетина метра на Александър Тонев, но Пламен Илиев внимаваше и успя да избие в корнер.

В 56-ата минута Тодор Неделев стреля опасно от фаул, но Илиев отново се намеси решително. В средата на втората част Лъчо Балтанов засече с глава центриране от корнер, но стражът на Лудогорец пак спаси.

В 87-ата минута резервата Фернандо Виана стреля с глава след центриране от фаул на Неделев, но топката мина встрани от целта.

След успеха Лудогорец има 33 точки и остава начело в класирането, докато „канарчетата“ са 13-и с 9.