Григор отпадна от Australian Open след 5-сетова драма

Публикувано в: ATP, БГ Тенис, Избрано, Тенис
10:53, 22 яну 2020, Автор: , Преглеждания:108

Григор Димитров

Григор Димитров отпадна във втория кръг на Australian Open, след като записа поражение с 4-6; 6-7(6); 6-3; 7-6(3); 6-7(3) след 4 часа и 24 минути игра.

Първите шансове за пробив в мача се откриха пред българина, който пропусна две възможности и американецът изравни за 3-3. В деветия гейм Пол проби на нула, след което затвори сета при свой сервис – 6-4.

Във втората част нямаше пробиви, което доведе нещата до тайбрек. Той започна мечтано за Димитров – 4-0 след два минибрейка, но до края Григор взе само две точки и загуби с 6-8.

Третият сет тръгна с размяна на пробиви, след което Пол поведе с 3-2, но първата ни ракета записа серия от четири поредни гейма, за да надделее с 6-3.

В началото на четвъртата част Димитров загуби подаването си, но след това направи ребрейк на нула, за да изравни за 1-1. Стигна се до драматен девети гейм, в който Гришо на 3 пъти спаси скрити мачболи, за да поведе с 5-4. В 12-ия гейм хасковлията имаше сетбол, но го пропусна и се стигна до 6-6.

Подобно на предния тайбрек, Григор отново дръпна с 4-0. Този път, обаче, българинът показа здрави нерви и не позволи обрат, затваряйки сета след 7-3 точки.

В решителния последен сет Димитров успя пръв да нанесе удар, пробивайки за 3-2, но веднага се стигна до ребрейк за 3-3. След това първата ни ракета отново спечели подаването на Пол и затвърди преднината си за 5-3. В десетия гейм българинът сервираше за мача, но допусна връщане на пробива – 5-5. Стигна се до шампионски тайбрек, в който Пол бе убедителен – 10-3 точки.

В трети кръг американецът ще срещне унгареца Мартин Фучович, който надигра с 6-4; 6-4; 6-3 Яник Синер от Италия.